Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi RP z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – akcja #mojaflaga

Zapraszamy do świętowania Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku! 2 maja br. w ramach akcji #mojaflaga będziemy rozdawać biało-czerwone flagi.

Flagi rozdadzą wolontariusze naszej instytucji oraz członkowie Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie można ich spotkać 2 maja br. zarówno na placu przy MIIWŚ, jak i na Westerplatte, w godzinach 12.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji #mojaflaga!

Zachęcamy oczywiście do wywieszenia biało czerwonych flag 2 maja – niech będą one wyrazem naszego patriotyzmu oraz pamięci o polskiej historii.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm RP 20 lutego 2004 roku. Święto ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego samego dnia, czyli 2 maja, obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.