Dzień dla gdańskich hospicjów

Dzień dla gdańskich hospicjów w Muzeum II Wojny Światowej

16 grudnia 2017 r. dochód z biletów wstępu zakupionych przez Zwiedzających zostanie przeznaczony przez Muzeum II Wojny Światowej na pomoc dla gdańskich hospicjów dla dzieci.

Boże Narodzenie to czas, kiedy pamiętamy o innych. Robimy prezenty dla najbliższych, odwiedzamy dawno nie widzianych członków rodziny, zasiadamy w rodzinnym gronie do wigilijnego stołu. To także czas, w którym stawiamy na stole pusty talerz dla nieobecnych i dla zbłąkanego wędrowca, ale chcemy również by świąteczna radość zawitała do tych, którzy na co dzień nie mają wielu powodów do radości.

Dlatego też Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, dr Karol Nawrocki podjął decyzję o przeznaczeniu dochodu z biletów wstępu do Muzeum w przedostatnią przedświąteczną sobotę (16 grudnia) na pomoc dla dzieci znajdujących się pod opieką gdańskich hospicjów.

Akcja dotyczy trzech gdańskich hospicjów zajmujących się najmłodszymi tj.
Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza,
Pomorskie Hospicjum dla Dzieci,
i Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Otrzymają one podzieloną na trzy równe części kwotę, jaka uzyskana zostanie ze sprzedaży biletów 16 grudnia. Każdy Zwiedzający Muzeum tego dnia kupując bilet dołoży swoją cegiełkę do świątecznej pomocy najmłodszym podopiecznym gdańskich hospicjów.

Zapraszamy do Muzeum przez cały rok, ale 16 grudnia zapraszamy szczególnie, bo im więcej biletów zostanie sprzedanych, tym kwota przeznaczona na pomoc dzieciom będzie wyższa!