Delegacja pracowników oraz wolontariuszy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zwiedziła Brukselę

Na zaproszenie Poseł Anny Fotygi, delegacja pracowników oraz wolontariuszy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, udała się do Belgii. Wczoraj (03.03 br.) uczestnicy wycieczki wzięli udział we mszy celebrowanej w języku polskim, która odbyła się w kościele Notre Dame de la Chapelle, jednym z najstarszych zabytków w Brukseli. Podczas wieczornego spaceru, delegacja Muzeum podziwiała liczne lokalne zabytki. Ostatnim punktem niedzielnego zwiedzania, była wspólna kolacja, w ramach której każdy mógł poznać belgijskie smaki.

Dzisiaj uczestnicy wycieczki zwiedzą Brugię oraz Waterloo. Ważnym punktem wyjazdu, będzie zaplanowana na 05.03 br. wizyta przedstawicieli Muzeum w Parlamencie Europejskim oraz udział w spotkaniu z Poseł Anną Fotygą. Podczas wizyty w Parlamencie Europejskim, odbędzie się przygotowany przez przedstawicieli Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wieczór poetycki pt. „Czy sny się jeszcze nam wyśnią…” - wydarzenie artystyczne dedykowane poetce Grażynie Chrostowskiej.