Koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt.: „Święta Noc”

13 stycznia 2024 r. w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku miał miejsce koncert „Święta Noc” Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Koncert ujmujący ciepłem i magią świąt Bożego Narodzenia, w którą wprowadziły najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W programie pojawiły się m.in. „Bóg się rodzi”, „Jezus malusieńki”, „Cichą Noc” oraz „Adeste fideles”. Całość programu ubarwiona została góralskimi gawędami recytowanymi przez Piotra Hankusa – Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polską twórczość ludową i narodową. W swojej bogatej ofercie koncertowej posiada programy galowe – będące kwintesencją działalności artystycznej Zespołu, wokalno-instrumentalne – muzyki klasycznej i religijnej, edukacyjne, a także niepowtarzalne widowiska – będące wynikiem poszukiwań nowych form wyrazu artystycznego.