Promocja książki | Powstanie Warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej

Promocja książki "Powstanie Warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej"

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu SPOTKANIA Z HISTORIĄ, które poświęcone jest nowemu wydaniu dzieła Adama Borkiewicza „Powstanie Warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej” w opracowaniu naukowym Katarzyny Utrackiej.

O najnowszym wydaniu książki Adama Borkiewicza rozmawiać będą: Katarzyna Utracka (Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz dr Marek Szymaniak (Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku).

Sześćdziesiąt jeden lat temu ukazało się pierwsze wydanie książki Adama Borkiewicza Powstanie Warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej. Jest to dzieło przełomowe, nad którym autor zaczął pracować już w trakcie Powstania, a po wojnie kontynuował badania, wykorzystując liczne dokumenty i relacje. Dzieło Borkiewicza, przez niemal pół wieku niewznawiane, wciąż pozostaje najpełniejszym opisem zbrojnych zmagań Powstańców z Niemcami i oddziałami kolaboracyjnymi. Dlatego Muzeum Powstania Warszawskiego podjęło wysiłek opracowania nowego wydania — edycji uzupełnionej o współczesną wiedzę historyczną.

W trakcie spotkania będzie można nabyć promowaną książkę.

10 października 2018 r. (środa)
Godz. 17.30
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku