Premiera spektaklu teatralnego "Sen"

W ramach wydarzeń upamiętniających 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy do Muzeum na premierę spektaklu "Sen" w reżyserii Magdaleny Gajewskiej.

Spektakl „Sen” jest zwieńczeniem trwającego blisko pół roku autorskiego projektu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku o charakterze edukacyjno-teatralnym – „Zmieniając perspektywę. Edycja II”, skierowanego do młodzieży. Sztuka podejmuje temat konspiracyjnej działalności młodych ludzi w czasach okupacji.
Spektakl został przygotowany przez grupę warsztatową w reżyserii pracownika Muzeum, animatorki kultury i reżyserki Magdaleny Gajewskiej.

Przedstawienie jest przeznaczone dla widzów od 12. roku życia.

Gdy młodość pełna entuzjazmu, ducha i pasji zderza się z brutalizmem okupacji, nie ma miejsca na bierność. Pragnienie wolności okazuje się być silniejsze od terroru, strachu i pokusy bezczynności. Głęboka solidarność przeradza się w niespotykany wcześniej na taką skalę ruch oporu z niebagatelną rolą młodych. Zwyczajna młodzież postawiona w nadzwyczajnych okolicznościach daje świadectwo heroizmu i dojrzałości.

Sztuka pragnie być hołdem pamięci dla przeszłości, jak również inspiracją do wdzięczności za wolność dziś.

CENY BILETÓW:
15 PLN bilet ulgowy/ 20 PLN bilet normalny
Bilety dostępne w sprzedaży na: https://bilety.muzeum1939.pl/ oraz w Kasach Muzeum.

Obsada: głos świadka historii – prof. Jerzy Grzywacz, Barbara Andrzejewska, Aleksandra Dacka, Mateusz Gadomski, Hanna Irzyńska, Aleksandra Kosiak, Jagna Kosiak, Izabela Kosiak (gościnnie), Michał Kurdziel, Agata Małachowska, Amadeusz Mazur, Anna Meller, Katarzyna Meller, Zofia Stanisławek, Hanna Stankiewicz, Klaudia Szymańska, Borys Wiśniewski, Milena Zimny

Organizator: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Patronat honorowy: Ministra Edukacji Narodowej, Sekretarza Stanu w MKiDN Jarosława Sellina oraz Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha

Mecenat: Grupa Energa - Mecenas Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku