OSCAR® NOMINATED SHORTS | Filmy aktorskie

OSCAR® NOMINATED SHORTS 2018 | Filmy aktorskie

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas 90. rocznicy rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczyło 15 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie. Oscar Nominated Shorts 2018 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe. Zapraszamy na pokaz najlepszych krótkometrażowych filmów aktorskich do kina Muzeum 13 marca o godzinie 17.30! Wstęp: 10 zł

Program: NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI

DeKalb Elementary / reż. Reed Van Dyk / USA 2016 / 21 min.

Steven, niestabilny psychicznie dwudziestokilkulatek, wchodzi do szkoły podstawowej z półautomatycznym karabinem. Po tym, jak nakazuje szkolnej recepcjonistce, Cassandrze, ewakuować budynek, przetrzymuje ją jako zakładniczkę i każe zadzwonić po pogotowie.

Steven, a mentally unstable twentysomething, enters an elementary school with a semi-automatic rifle. After he orders the school receptionist, Cassandra, to have the building evacuated, he holds her hostage and instructs her to call 911.

The Eleven O’Clock / reż. Derin Seale / Australia 2016 / 13 min.

Psychiatra usilnie stara się pomóc pacjentowi cierpiącemu na urojenia. Jego wysiłki komplikuje fakt, że pacjent uważa się za lekarza. Za każdym razem, gdy próbuje do niego dotrzeć, sesja terapeutyczna wymyka się spod kontroli.

A psychiatrist earnestly tries to help his delusional patient, but his efforts are complicated by the fact that the patient believes himself to be the doctor. With each trying to out-analyze the other, their session spirals out of control.

My Nephew Emmett / reż. Kevin Wilson Jr. / USA 2017 / 20 min.

W 1955 r. dwóch białych mężczyzn wtargnęło do domu Mose Wrighta, afro-amerykańskiego kaznodziei w Mississippi, aby porwać jego 14-letniego siostrzeńca, Emmetta Tilla, który przyjechał w odwiedziny z Chicago. Emmett został oskarżony o pogwizdywanie na białą kobietę.

In 1955, two white men invade the home of Mose Wright, an African-American preacher in Mississippi, to abduct his 14-year-old nephew, Emmett Till, who is visiting from Chicago. Emmett has been accused of whistling at a white woman.

The Silent Child / reż. Chris Overton / Wielka Brytania 2017 / 20 min.

Libby, głuchoniema czterolatka, jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie, w której wszyscy słyszą. Nie potrafiąca się porozumieć dziewczynka zaczyna szkołę. Libby zostaje przydzielony opiekun, który uczy ją języka migowego, jednak sceptyczni rodzice niechętnie angażują się w edukację córki.

Libby, a profoundly deaf four-year-old, is the youngest child in a family who are all hearing. Unable to communicate but about to start school, Libby is assigned a social worker who teaches her sign language. Libby's skeptical parents are reluctant to be involved, however, and pose a potential block to Libby's education.

Watu Wote/All of Us / reż. Katja Benrath / Niemcy 2017 / 22 min.

Przez prawie dziesięć lat Kenia była obiektem ataków terrorystycznych z Al-Shabaab. Między muzułmanami i chrześcijanami narasta atmosfera niepokoju i nieufności. Aż do grudnia 2015 r., kiedy pasażerowie autobusów muzułmańskich pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

For almost a decade Kenya has been targeted by terrorist attacks of the Al-Shabaab. An atmosphere of anxiety and mistrust between Muslims and Christians is growing. Until in December 2015, muslim bus passengers showed that solidarity can prevail.

Łączny czas: 96 min.

Sprzedaż biletów w cenie 10 zł na pokaz prowadzona jest w kasach Muzeum II Wojny Światowej oraz online (link).

Kino „Muzeum”
Muzeum II Wojny Światowej | pl. Władysława Bartoszewskiego 1 | 80-862 Gdańsk