Konkurs na wykonanie projektu wystawy czasowej pt. "Walka-okupacja-terror. Obywatele polscy podczas II wojny światowej."

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie projektu wystawy czasowej pt. "Walka-okupacja-terror. Obywatele polscy podczas II wojny światowej."

Głównym wątkiem narracyjnym przygotowywanej ekspozycji jest prezentacja polskiego doświadczenia II wojny światowej. Opowieść o losach Polski i Polaków w czasach największego w dziejach świata kataklizmu wojennego, będzie rozwijana na kilku płaszczyznach. Mają one charakter ściśle problemowy. Dotyczą zagadnień wiążących się z dramatem wojennego przerwania życia w niepodległym państwie, osamotnioną polską walką w obronie ojczyzny napadniętej w 1939 r. przez dwóch wrogów, podjętą przez okupantów germanizacją i sowietyzacją oraz rozwijaną przez nich na masową skalę eksterminacją obywateli polskich.

Szczegóły: https://bit.ly/2AfiqZ7