Koncert Andrzeja Nowaka & Złych Psów

Koncert Andrzeja Nowaka & Złych Psów "Piękna Nasza Polska Cała"

W sobotę, 15 grudnia zapraszamy na koncert Piękna Nasza Polska Cała. Na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wystąpią Andrzej Nowak & Złe Psy.

Andrzej Nowak & Złe Psy – energetyczny zespół, słynący z widowiskowych koncertów, podczas których sceniczny magnetyzm i charyzma Andrzeja Nowaka są gwarancją niezapomnianych przeżyć. Artyści współpracowali m.in. z Guns N’ Roses, Uriah Heep, Zakkiem Wylde’em, Billym Idolem, Budką Suflera, Hungaricą, Tadeuszem Nalepą i Martyną Jakubowicz oraz występowali na festiwalu w Opolu.

Andrzej Nowak – kompozytor, producent, założyciel i lider zespołu TSA, autor ponad 80 płyt, został uznany przez prestiżowy amerykański magazyn muzyczny „Guitar Player” za jednego z najlepszych gitarzystów rockowych lat 80. XX w.

Trzecia płyta pt. Duma wpisuje się w konwencję obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To płyta nagrana z artystycznej potrzeby opowiedzenia o tym, co ważne nie tylko dla jednostki, ale też dla wspólnoty. Można ją określić jako swoisty hołd dla wolności.

Płytę określić można, jako eklektyczną i nostalgiczną zarazem. Obok takich utworów jak Dumny z pochodzenia, Dzieci miasta znajdziemy np. na nowo odczytane Rozkwitały pąki białych róż.

Doświadczenie muzyków łączy się tu ze świeżym spojrzeniem na muzyczną materię. Atutem płyty są niebagatelne i niesztampowe rozwiązania muzyczne: nieoczywistość, zaskoczenie, ostre brzmienia obok piosenek lirycznych, nastrojowych.

Muzycy wystąpią w składzie:

ANDRZEJ NOWAK – gitara,śpiew
ADAM HERBATA HERBOWSKI – gitara,śpiew
MICHAŁ BAREŹNICKI – perkusja
DAREK KAMIŃSKI – gitara basowa

CENY BILETÓW

20 PLN bilet ulgowy
25 PLN bilet normalny

Bilety dostępne w sprzedaży Online https://bilety.muzeum1939.pl/ i w Kasach Muzeum.

15 grudnia 2018 r. (sobota)

godz. 18.00 (sala konferencyjna, poziom -3)
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
pl. Władysława Bartoszewskiego 1