Przejdź do treści

Gra terenowa: Westerplatte – znajdź klucz do historii

21/08/2018 - 14:39
Gra terenowa: Westerplatte – znajdź klucz do historii

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ma przyjemność zaprosić uczniów klas III szkół podstawowych do udziału w grze terenowej: Westerplatte – znajdź klucz do historii.

Celem gry edukacyjnej jest przybliżenie historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Uczniowie przystąpią do realizacji zadań, które zostały przygotowane tak, aby w trakcie rozwiązywanie historycznych zagadek efektywnie połączyć naukę i zabawę, w oparciu o pracę w zespole.  

Aktywny udział w projekcie biorą również rekonstruktorzy historyczni, którzy wspierają uczniów podczas pracy oraz prezentują wyposażenie i umundurowanie żołnierzy z okresu II wojny światowej. 

Dodatkową atrakcją są przejazdy drezynami historyczną trasą kolejową na terenie dawnej polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej w Wolnym Mieście Gdańsku.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST PŁATNY: 10 ZŁ BRUTTO/UCZEŃ, OPIEKUNOWIE BEZPŁATNIE.

Zapraszamy szkoły do zgłaszania grup maksymalnie 48-osobowych (uczniowie z opiekunami). Podczas gry uczniowie dzielą się na 4 zespoły, które poruszając się po półwyspie rozwiązują kolejne zadania. Warunkiem koniecznym jest zapewnienie każdemu zespołowi opieki nauczyciela lub innego pełnoletniego opiekuna. 

Czas trwania gry: ok. 120 min.