Przejdź do treści

Czytam, czuję, rozumiem – zajęcia edukacyjne dla dzieci

pt., 26/10/2018 - 12:51
Czytam, czuję, rozumiem – zajęcia edukacyjne dla dzieci

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych gości, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowało specjalną ofertę zajęć edukacyjnych dedykowaną dla całych rodzin. Idea jest prosta – dzieci pod opieką wykwalifikowanych edukatorów poznają historię II wojny światowej poprzez wspólną lekturę, zajęcia plastyczne oraz wizytę na wystawie, podczas gdy rodzice mają możliwość samodzielnie zwiedzić wystawę główną nie martwiąc się o swoje pociechy. 

Przyjdź do Muzeum w drugą sobotę miesiąca, kup bilety w kasach, powierz dzieci w dobre ręce i sam poznaj historię prezentowaną na wystawie głównej Muzeum II Wojny Światowej. Więcej szczegółów w regulaminie zajęć.

Zajęcia są prowadzone w sali edukacyjnej przez edukatorów z Muzeum. Polegają na wspólnej lekturze książek dla dzieci poświęconych tematyce II wojny światowej. Lekturze towarzyszy pogadanka oraz zajęcia plastyczne. Podsumowanie zajęć stanowi wizyta na wystawie dla dzieci lub wystawie stałej, w części nawiązującej do treści lektury i poruszanych tematów. 

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Odbywają się w drugą sobotę miesiąca.

Wielkość grupy nie może przekraczać 20 osób.

Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe, od 10.00 do 13.00.

Uczestnictwo w zajęciach odbywa się na podstawie specjalnego biletu zakupionego w kasie Muzeum. 

Więcej szczegółów w regulaminie zajęć