Przejdź do treści

Dnia 20 czerwca 2019 r. (Boże Ciało) Muzeum będzie nieczynne.

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 18:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 17:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać
Sobota
17.06.1939
  • Kurier Poznański pisze o problemie „Fraulein” w Polsce, czyli o tym jak dużo rodowitych Niemek pracuje jako tzw. bon (niania) do polskich dzieci wśród rodzin inteligencji i sfer plutokracji. Bon są, według Dziennika, całkowicie związane z Rzeszą Niemiecką.

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
Pokaz przedpremierowy przedstawienia teatralnego „Sen” odbył się dzisiaj, 15 czerwca na scenie sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Sztuka jest efektem projektu edukacyjno-teatralnego dla młodzieży „Zmieniając perspektywę. Edycja II”.
2019-06-15
15 czerwca br. w związku z dniem poświęconym bł. ks. Franciszkowi Rogaczewskiemu, w Muzeum odbył się wykład Jana Hlebowicza pt. "Postawy i ofiara pomorskiego duchowieństwa katolickiego w czasie II wojny światowej". 
2019-06-15
W ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Eksponatów Pan Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej przekazał do naszych zbiorów pamiątki po Janie Kózce, żołnierzu Wojska Polskiego, oficerze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.
14 czerwca 1940 r. władze niemieckie skierowały - z więzienia w Tarnowie - pierwszy transport osadzonych do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Znalazło się w nim 728 Polaków - żołnierzy kampanii wrześniowej, członków podziemnych organizacji niepodległościowych, gimnazjalistów i studentów a także niewielka grupa polskich Żydów. Wszystkich rejestrowano jako więźniów politycznych i oznakowano obozowymi numerami, począwszy od numeru 31. 
2019-06-14 | Nauka
Delegacja Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w dniach 02-06 czerwca br. gościła na terenie ukraińskiego Polesia. Efektem podróży studyjnej są liczne notacje filmowe ze świadkami historii oraz dokumentacja wideo z miejsc mających wojenną przeszłość.
2019-06-13 | Nauka
W dniu 12.06 br. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja "Niszczenie i ratowanie dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na tożsamość społeczną". Wydarzenie objęte honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO zostało zorganizowane przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Polski Komitet Błękitnej Tarczy.

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
Pod opieką naszych edukatorów i archeologów, z pomocą narzędzi używanych przez prawdziwych archeologów poszukamy przedmiotów nawiązujących do historii obrony Westerplatte.
Aktualności
Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, Oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościło Pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Pomorza Gdańskiego z Miłobądza. 25 września br. przy Cmentarzu Obrońców Westerplatte, odbyła się uroczystość pasowania na ucznia
Galeria
W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się premiera najnowszego wydania bestsellerowego komiksu o historii obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte 1-7 września 1939 r. "Westerplatte. Załoga śmierci" autorstwa Mariusza Wójtowicza-Podhorskiego (pomysł i scenariusz) i Krzysztofa Wyrzykowskiego (rysunki). 
Film

Nasze Filmy

WSZYSTKIE
Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie rozważcie przekazanie ich do naszego m
Na dziedzińcu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, 24 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne.