Wykonany przez kadetów model myśliwca Spitfire

Kadeci z dywizjonu 318 z wizytą w Muzeum II Wojny Światowej

30 sierpnia 2013 r. Muzeum II Wojny Światowej gościło kadetów RAF ze szkolnego dywizjonu 318. Początki historycznego dywizjonu sięgają 1943 r., kiedy to został sformowany, a w jego skład weszli piloci i obsługa naziemna z Polski, m.in. z Gdańska.

Podczas wizyty w Gdańsku grupa 15 kadetów wraz z opiekunami odwiedziła m.in. nasze Muzeum. Była to dla nich okazja aby dowiedzieć się więcej o powstającej instytucji, przyszłej wystawie oraz zgromadzonych przez nas do tej pory eksponatach, związanych również z II wojną światową w Wielkiej Brytanii. Specjalnie dla Muzeum II Wojny Światowej kadeci przygotowali model myśliwca Spitfire, który przekazano zastępcy dyrektora Muzeum dr. Januszowi Marszalcowi. Na tego typu samolotach walczyli piloci dywizjonu 318 podczas II wojny światowej.