Muzeum II Wojny Światowej

Westerplatte 1939: Legendy i mity. Zapraszamy na wykład Andrzeja Drzycimskiego

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na wykład dr. Andrzeja Drzycimskiego "Westerplatte 1939. Legendy i mity", który odbędzie się 24 września br. (czwartek) o godz. 18.00 w Dworze Artusa (Długi Targ 43/44) w Gdańsku.

"Spotkania z historią" to cykl wykładów organizowanych co miesiąc (za wyjątkiem wakacji) przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Westerplatte to dla Polaków najważniejsze miejsce-symbol związany z II wojną światową. Po roku 1989 namnożyło się wiele prób reinterpretacji historii. Czy są one zgodne z prawdą historyczną? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie - przyjdź na wykład!

W czasie spotkania będzie można nabyć najnowszą książkę Andrzeja Drzycimskiego pt. "Westerplatte 1939. Przed szturmem", której wydanie wsparło Muzeum II Wojny Światowej.

Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem sprawują: "Tygodnik Powszechny""Polska The Times - Dziennik Bałtycki" oraz Radio Gdańsk.