Autor podczas spotkania

Spotkania z historią. Promocja książki "W odwrocie i walce" A. Wodzyńskiego

20 lutego 2014 r. odbył się kolejny z cyklu wykładów otwartych „Spotkania z historią” organizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej, podczas którego odbyła się promocja książki A. Wodzyńskiego „W odwrocie i walce. Codzienność żołnierzy polskich podczas kampanii 1939 roku" wydanej nakładem naszego Muzeum.

Uczestnków spotkania powitał dyrektor Muzeum, prof. Paweł Machcewicz, a następnie przekazał prowadzenie spotkania dr. Piotrowi Majewskiemu, zastępcy dyrektora Muzeum. Podczas wystąpienia Autor zaprezentował najważniejsze zagadnienia, jakie są poruszane w książce, metodologię pracy oraz dobór źródeł. Zostały pokrótce omówione takie aspekty jak umundurowanie i wyposażenie, przemarsze, wyżywienie, religijność oraz morale, które zilustrowane były archiwalnymi zdjęciami i eksponatami z kolekcji Muzeum II Wojny Światowej. Spotkanie zamnkęła dyskusja uczestników z Autorem.

Artur Wodzyński – historyk, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik Muzeum II Wojny Światowej