Rusza KINO MUZEUM

Ruszyło KINO MUZEUM

Muzeum II Wojny Światowej od 21 listopada zaprasza na seanse filmowe. W KINIE MUZEUM jeszcze w tym miesiącu będzie można obejrzeć "Kryptonim HHHH", "ABC miłości", "Beksińscy. Album wideofoniczny".

Kino „Muzeum” znajdujące się w Muzeum II Wojny Światowej to kino, którego celem jest prezentacja zarówno klasyki kina, kina przedwojennego, historycznego i wojennego, jak również ambitnego współczesnego kina. Jest to nowe miejsce na mapie Trójmiasta, w którym widzowie będą mogli zobaczyć najciekawsze i najważniejsze dzieła kinematografii polskiej i zagranicznej.

Stałym punktem w programie oprócz kinowych nowości będą cykle tematyczne, takie jak: „W starym kinie” (cykl filmowy prezentujący zapomniane perełki międzywojennego polskiego kina), „Klasyka kina” (seria projekcji najważniejszych dzieł filmu polskiego i zagranicznego), „KinoHistoria” (cykl poświęcony filmom historycznym, wojennym i dokumentalnym ukazującym wydarzenia i postaci związane z okresem II Wojny Światowej). Chcemy by nowe kino było również miejscem spotkań i dyskusji z cenionymi twórcami i znawcami kina oraz historii.

„Muzeum” w zamierzeniu ma być kinem kameralnym, w którym widzowie będą mogli obejrzeć filmy o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. Nawiązując do tradycji kin studyjnych oprócz regularnych projekcji kino będzie organizowało również przeglądy, retrospektywy filmowe oraz specjalne pokazy filmów połączone ze spotkaniami z twórcami.

INFORMACJE DLA WIDZÓW
Sala kinowa mieszcząca 114 miejsc znajduje się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej.
Bilety można nabywać tylko w kasie Muzeum w godzinach jej otwarcia (wtorek-niedziela w godz. 9.30-17.30).

Informacje o bieżącym repertuarze znajdują się na stronie:
goo.gl/CKfxJw

KONTAKT:
Kino „Muzeum”
Muzeum II Wojny Światowej
pl. Władysława Bartoszewskiego 1

Kasa kina:
Tel: +48 58 760 09 60
E-mail: info@muzeum1939.pl

Biuro kina:
E-mail: kino@muzeum1939.pl

BILETY