Muzeum II Wojny Światowej

Rozpoczęcie prac na terenie przyszłej siedziby Muzeum II Wojny Światowej

W dniu 12 lipca 2011r. na terenie byłej zajezdni przy ul. Wałowej rozpoczęły się prace przygotowawcze na obszarze przeznaczonym na siedzibę Muzeum II Wojny Światowej. Są to roboty rozbiórkowe przygotowujące teren do wejścia archeologów. Wkrótce rozpoczną się prace archeologiczne będące pierwszym etapem realizacji inwestycji.

Prace archeologiczne powinny zakończyć się do 15 maja 2012 r. Obszar przewidziany pod ratunkowe badania archeologiczne położony jest w Gdańsku pomiędzy ulicami Wałowa, Sukiennicza, Stara Stocznia i Kanałem Raduni, przy jego ujściu do Motławy i zajmuje powierzchnię 1,7 ha. Teren ten znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej oraz znajduje się w granicach uznanych za pomnik historii. To wyjątkowe przedsięwzięcie, ponieważ na tak dużym obszarze, badania archeologiczne w Gdańsku nie były jeszcze prowadzone.