Prezentacja projektu Liberation Route Europe. Fot. Liberation Route Europe Foundation

Prezentacja projektu Liberation Route Europe

6 czerwca br. w Arromanches we Francji odbyła się uroczysta prezentacja projektu historyczno-turystycznego Liberation Route Europe współtworzonego przez Muzeum II Wojny Światowej oraz partnerów z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Międzynarodowy zespół, w którego skład oprócz Muzeum II Wojny Światowej weszli m.in. Muzeum Mémorial de Caen, Muzeum Aliantów w Berlinie, Muzeum Wyzwolenia Narodowego 1944-1945 w Groesbeek oraz Regionalne Biuro Turystyczne Arnhem Nijmegen rozpoczął realizację projektu w 2013 r. Ideą Liberation Route Europe jest propagowanie wspólnego dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy oraz wsparcie turystyki międzynarodowej i promocję uczestniczących w projekcie miast i regionów.

Podczas wydarzenia w Arromanches uruchomiona została strona internetowa Liberation Route Europe oraz aplikacja mobilna, które są dostępne we wszystkich pięciu językach partnerów projektu.

Liberation Route Europe została zaprezentowana podczas obchodów 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii w obecności holenderskiej pary królewskiej. W prezentacji wzięli udział wszyscy partnerzy projektu.

Więcej o projekcie

Projekt Liberation Route Europe jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.