Muzeum II Wojny Światowej

Parlament Europejski objął patronatem prace na wystawą główną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Pod koniec stycznia br. Parlament Europejski objął patronatem prace związane z tworzeniem i powstawaniem wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W swoim liście do dyrektora Muzeum przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wyraził przekonanie, że pamięć o historii Europy powinna stać się podstawą trwałego pokoju na tym kontynencie a inicjatywa, jaką jest powstanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podkreśli paneuropejski charakter najstraszniejszego konfliktu w historii naszego kontynentu.

Otwarcie wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku planowane jest na 1 września 2014 roku.