Otwarcie wystawy plakatów

Otwarcie wystawy plakatów „Rotmistrz Pilecki - Bohater Niezwyciężony. Raport Auschwitz”

Uroczystego otwarcia wystawy plakatów „Rotmistrz Pilecki - Bohater Niezwyciężony. Raport Auschwitz”, dokonali Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, dr Karol Nawrocki i Prezes Fundacji GDZIE, Weronika Wierzchowska.

Na międzynarodowy konkurs  wpłynęło ponad 150 plakatów z Polski, Kanady, Ekwadoru, Ukrainy, Niemiec i Japonii. Jury wybrało 5 finalistów, których prace zostaną zaprezentowane na wystawie wraz 14 wyróżnionymi plakatami.

W ramach wydarzenia odbyła się dyskusja, m.in. prawnukiem rtm. Witolda Pileckiego, Krzysztofem Kosiorem. Przedstawiono  tez „Raport Witolda”, książkę pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Autorem tych wstrząsających zapisków z obozu koncentaracyjnego jest sam rotmistrz Pilecki, który z własnej woli trafił do obozu zagłady KL Auschwitz. Dodruk wersji angielskiej "Raportu Witolda" ukazuje się dzięki dofinansowaniu Muzeum II Wojny Światowej.

Podczas spotkania odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego "Tatusiu", w którym Zofia Pilecka-Optułowicz opowiada o swoim ojcu.

8 listopada 2017 (środa)

- Otwarcie wystawy plakatów międzynarodowego konkursu:
"Rotmistrz Pilecki - Bohater Niezwycieżony. Raport Auschwitz"
godz. 16.30 (otwarcie wystawy: hol, poziom - 2)

- Promocja książki pod honorowym patronatem i z przedmową Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Witold Pilecki, "Raport Witolda", wydanej przez Studium Polski Podziemnej w Londynie i Wydawnictwo APOSTOLICUM w Ząbkach
godz. 17.00 (promocja książki: sala kinowa, poziom - 3)

W dyskusji wezmą udział:
Krzysztof Kosior - prawnuk rtm. Witolda Pileckiego
Zbigniew Babiński - zwyciężca międzynarodowego konkursu na plakat
Małgorzata Kupiszewska - koordynator projektu "Rotmistrz Pilecki - Bohater Niezwyciężony"

- Pokaz filmu dokumentalnego "Tatusiu", w którym Zofia Pilecka-Optułowicz opowiada o swoim ojcu