Muzeum II Wojny Światowej

Marsz w Lasach Oliwskich śladami historii II wojny światowej.

W dniu 4 czerwca 2011 r. odbył się Marsz w Lasach Oliwskich śladami historii II wojny światowej. Była to pilotażowa edycja projektu Muzeum II Wojny Światowej skierowanego do wyjątkowych uczestników – uczniów trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 70 w Gdańsku, wychowanków Pani Małgorzaty Kamińskiej.

Celem zajęć było nie tylko zafundowanie dzieciom sporej dawki atrakcji, ale także wzbudzenie zainteresowania historią. W trakcie niemal sześciogodzinnej wycieczki uczniowie nauczyli się orientacji w terenie za pomocą mapy i kompasu, mogli dowiedzieć się o ciężkim losie jeńców w niemieckiej niewoli, a znajomość podstawowych dat przydatna była do rozwiązania zagadki w trakcie krótkiej gry terenowej.

Pragniemy złożyć podziękowania wychowawcy, rodzicom, współorganizatorom i przede wszystkim uczestnikom Marszu dzielnie znoszącym trudy zadań i wędrówki. Zapraszamy do współpracy nauczycieli i wychowawców klas na poziomie szkoły podstawowej przy kolejnych odsłonach projektu, wszak czym skorupka za młodu nasiąknie...

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Edukacji.