Komiks wojenny "Westerplatte. Załoga śmierci"

30.11.2017

Komiks ,,Westerplatte. Załoga śmierci” według pomysłu i scenariusza Mariusza Wójtowicza-Podhorskiego z rysunkami Krzysztofa Wyrzykowskiego, którego II wydanie wyczerpało się na początku roku, zostanie wznowiony i ukaże się w grudnia br.

Komiks otrzyma nową okładkę projektu Krzysztofa Wyrzykowskiego, zmieniona zostanie też część archiwalno-tekstowa. Publikacja ukaże się w twardej oprawie. Wydanie III zostanie opublikowane dzięki porozumieniu Zin Zin Press, wydawcy albumu, z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

,,Westerplatte. Załoga śmierci” to jeden z pierwszych (wyd. I z 2004 r.), najobszerniejszych i najbardziej popularnych polskich komiksów historycznych o charakterze nieomal dokumentalnym, jakie ukazały się na rynku. Detalicznie rekonstruuje przebieg obrony WST na Westerplatte w dniach 1-7 września 1939 r., wiernie przedstawia przekłamywane przez dziesięciolecia fakty. To także jeden najbardziej cenionych polskich komiksów. (wit)

Na zdjęciach prezentujemy okładki dwóch dotychczasowych wydań tego albumu - z 2004 i 2012 r.