Muzeum II Wojny Światowej

IX Ogólnopolska Konferencja Studentów Historyków Wojskowości

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej prof. dr hab. Paweł Machcewicz, objął patronatem IX Ogólnopolską Konferencję Studentów Historyków Wojskowości, organizowaną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w dniach 8-10 XII 2011 r.Organizatorem Konferencji było Koło Naukowe Historyków Wojskowości, działające przy Instytucie Historii KUL.

W Konferencji udział wzięło 99 referentów - studentów i doktorantów, reprezentujących 17 wyższych uczelni z całej polski. Tematyka referatów objęła szeroki wachlarz zagadnień związanych z historią konfliktów zbrojnych i uzbrojenia, a także nauk pomocniczych, niezbędnego elementu w warsztacie historyka wojskowości.

Podczas konferencji Jan Szkudliński, pracownik Działu Naukowego Muzeum, wygłosił referat pt. "Koncepcja prezentacji militariów w ekspozycji głównej Muzeum II Wojny Światowej". Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych historyków.

Program konferencji dostępny pod adresem: http://www.kul.pl/ix-ogolnopolska-konferencja-studentow-historykow-wojskowosci,14034.html