Noc Muzeów

W tym roku serdecznie zapraszamy na Półwysep Westerplatte w miejsce, które dotąd zwiedzający mogli zobaczyć wyłącznie zza płotu. Dzięki gościnności Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku mamy niewątpliwą okazję zobaczenia z bliska zabytkowego budynku Elektrowni Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Mając na uwadze, że Noc Muzeów jest gratką dla kolekcjonerów wrażeń i niezwykłych przeżyć chcemy uchylić rąbka tajemnicy jaką skrywa w sobie ponad 90-letni budynek Elektrowni.

Może to klimat miejsca, chęć poznania tego co niewidzialne dla oczu na co dzień, a może ludzka ciekawość popycha ludzi do czynnego uczestniczenia w tej szczególnej nocy. Oczywiście nie zabraknie rekonstruktorów WP II RP, oryginalnego przedwojennego sprzętu wojskowego i uzbrojenia, projekcji archiwalnego filmu i niezapomnianych wrażeń.

Dla dzieci przewidziano atrakcje w postaci szkolenia z zakresu obsługi stuletniej armaty polowej wz. 26 oraz armaty przeciwpancernej Bofors wz. 36 wyprodukowanej w 1939 r., dokładnie takich jakie były wykorzystywane podczas obrony Westerplatte. Każdy kto pomyślnie ukończy zadania związane z działoczynami otrzyma pamiątkowy dyplom Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.