Finał konkursów historycznych dla gimnazjalistów i licealistów z województwa pomorskiego

Finał konkursów historycznych dla uczniów z województwa pomorskiego

Finał konkursów historycznych „Bohaterowie II wojny na Pomorzu Gdańskim” dla uczniów szkół podstawowych oraz „II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim” dla gimnazjalistów i licealistów odbył się 20 marca 2018 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się.

Konkursy dla uczniów z województwa pomorskiego, poświęcone historii najnowszej, organizowane są od 2009 roku. Główne cele konkursów to rozwijanie indywidualnych uzdolnień historycznych uczniów, popularyzowanie dziejów regionu w powiązaniu z historią narodu polskiego i państwa, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, doskonalenie pracy z różnorodnymi źródłami historycznymi i kształtowanie postaw obywatelskich oraz patriotycznych wśród młodzieży.

Finał konkursu z ramienia Muzeum współorganizował Dział Edukacyjny, którego edukatorzy w dniu finału konkursu przowadzili dla uczestników warsztaty i lekcje muzealne na wystawie stałej. Dyrektor Muzeum dr Karol Nawrocki ufundował nagrody dla laureatów finału oraz dla nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie uczniów.