Chór Music Everywhere. Fot. Mikołaj Bujak

Chór Music Everywhere zaśpiewał w Muzeum

Niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju występ świąteczno-noworoczny odbył się w Muzeum II Wojny Światowej. „Na całej połaci śnieg”, koncert charytatywny gdańskiego chóru przyciągnął wprost ogromną publiczność.

Ponad 300 osób miało okazję wysłuchać koncertu Chóru Music Everywhere, na którego repertuar składały się m.in. kolędy, pastorałki, nowoczesne utwory o tematyce zimowej i noworocznej. Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, dr Karol Nawrocki tuż przed koncertem, życząc widowni miło i refleksyjnie spędzonego czasu, z dumą zauważył:

W Muzeum pracują ludzie, którzy nie są wyłącznie urzędnikami i pracownikami państwowej instytucji kultury, ale też realizują tutaj swoje pasje, którzy historię chcą opowiedzieć na różne sposoby. To wielka radość móc pracować z takimi ludźmi i wielką radością jest dla mnie także gościć Państwa tutaj.

Music Everywhere skupił się na kompozycjach współczesnych, w tym zarówno o charakterze klasycznym, ludowym, jak i rozrywkowym. Wśród doskonale wykonanych utworów znalazły się: wzruszająca "Kolęda warszawska", tytułowy "Na całej połaci śnieg", ciekawa aranżacja "Wśród nocnej ciszy" oraz popularny "All I Want for Christmas Is You", a to zaledwie część repertuaru, na który składało się 15 niezapomnianych wykonań. Wśród których nie zabrakło także tradycyjnych polskich kolęd, ujętych w nowatorskim stylu.

Publiczność miała okazję usłyszeć także pięknie współbrzmiących znanych kompozytorów, takich jak Jacek Sykulski, Andrzej Borzym, Ola Gjeilo oraz kompozycje rozrywkowe zespołu Pentatonix czy znanego kompozytora gospelowego – Maca Huffa. Chór stworzył w Muzeum prawdziwie noworoczną atmosferę i zaprosił zgromadzoną publiczność w niesamowitą zimową podróż.

Podróż, która stanowiła jednocześnie dar serca, gdyż dochód ze sprzedaży biletów został w całości przeznaczony na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Zespół Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Chór Music Everywhere pragnie gorąco podziękować wszystkim obecnym na koncercie za tak piękny gest!