"Dwie korony"  plakat

"Dwie korony" już niedługo w Muzeum

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza 23 i 27 lutego do kina "Muzeum" na "Dwie korony". To pierwszy film ukazujący nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz.

"Dwie korony" należy do gatunku fabularyzowanego dokumentu - to wyjątkowy film fabularny zrealizowany w konwencji filmu dokumentalnego, oparty na faktach. Zdjęcia do części dokumentalnej zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni.

W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...

Projekcje są przewidziane dla szkół, dzieci i młodzieży szkolnej, jednak serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych:

Kino "Muzeum", poziom -3
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
pl. W. Bartoszewskiego 1

23 luty 2018 (piątek) – godz. 12.00

24 luty 2018 (sobota) - godz. 15.00 - odbiór bezpłatnych wejściówek możliwy w kasach Muzeum do wyczerpania wolnych miejsc

27 luty 2018 (wtorek) – godz. 12.00

27 luty 2018 (wtorek) - godz. 17.30 - odbiór bezpłatnych wejściówek możliwy w kasach Muzeum do wyczerpania wolnych miejsc

Wstęp na projekcje bezpłatny

MICHAŁ KONDRAT - REŻYSER
„Dwie Korony to film o człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i
charyzmę. O. Maksymilian Kolbe był osobą małomówną, ale zachwycał swoją postawą.Film pokazuje jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu.

JOANNA FICIŃSKA - SCENARZYSTKA
„Realizacja "Dwóch Koron", choć to fabularyzowany dokument, nie trwała miesiąca. Ani pół roku... Ani 12 miesięcy... Trwała ponad dwa lata. Dwa lata wytężonej pracy, która okazała się być także niezwykłą literacko-filmową przygodą... Wszystko zaczęło się oczywiście w Niepokalanowie i w myślach reżysera Michała Kondrata, który czuł potrzebę opowiedzenia o Maksymilianie Kolbe światu.